Про нас

Верховна Рада зменшила термін оприлюднення проєктів та рішень ОМС удвічі - до 10 робочих днів

Верховна Рада зменшила термін оприлюднення проєктів та рішень ОМС удвічі - до 10 робочих днів

16.09.2020 року

 

У вівторок, 15 вересня, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому законопроєкт №2228 «Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації» щодо зменшення терміну оприлюднення проєктів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування». “За” проголосували 289 народних депутатів.

Прийнятий депутатами Закон скоротив термін оприлюднення проєктів рішень та рішень органів місцевого самоврядування рівно удвічі - з 20 до 10 робочих днів. 

При початковій реєстрації законопроєкту №2228 автори пропонували скоротити терміни до 10 календарних днів, однак таке рішення не знайшло підтримки у парламенті, оскільки несло прямі загрози громадянському суспільству України. Відтак після доопрацювання було прийнято рішення залишити органам місцевого самоврядування 10 робочих днів для оприлюднення визначених нормативно-правових актів (далі - НПА).

Як зазначають у експертному середовищі, 10 робочих днів наразі є достатнім терміном для того, щоб представники громадського сектору мали можливість проаналізувати запропоновані нормативно-правові акти та, за потреби, могли відреагувати на них. Таким чином, прийняті зміни не є загрозливими для ОГС, проте скорочують строк для ознайомлення з проектами нормативних актів. 

Тому звертаємо увагу громадського сектору на такі зміни та рекомендуємо ОГС враховувати нові строки оприлюднення рішень під час роботи з органами місцевого самоврядування та аналізу відповідних нормативно-правових актів.   

Додамо також, що прийнятий нардепами Закон збільшив санкції відносно органів місцевого самоврядування, які порушують строки оприлюднення НПА. Раніше розмір відповідних штрафів варіювався у діапазоні 25-20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (425 - 850 грн). Після прийняття законопроєкту №2228 штрафи зросли до 50-100 неоподаткованих мінімумів (850 - 1700 грн).

Breadcrumbs