Анонси

Перехідне правосуддя, демілітаризація, сталий мир: досвід Колумбії для України. Круглий стіл

Перехідне правосуддя, демілітаризація, сталий мир: досвід Колумбії для України. Круглий стіл

6 липня 2018 року о 13.00 в інформагенції «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16) відбудеться четверта Національна платформа «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію». Зустріч пройде у форматі круглого столу.
Доповідач: Хуан Фернандо Крісто, колишній Міністр внутрішніх справ Колумбії, повноважний переговірник Гаванського переговорного процесу.
У заході також візьмуть участь політики, дипломати та експерти, серед них:
- Вадим Черниш, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб;
- Григорій Немиря, голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин;
- Євген Марчук, представник України у підгрупі з питань безпеки Трьохсторонньої контактної групи;
- Євген Захаров, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини;
- Олег Мартиненко, доктор юридичних наук, Український гельсінський союз з прав людини,
- Юлія Тищенко, аналітик Українського незалежного центру політичних досліджень та інші.
Вирішення громадянського конфлікту і мирний процес у Колумбії мають суттєві відмінності порівняно з ситуацією на Донбасі й тому не можуть бути моделлю політичного врегулювання для України. Проте організатори Платформи переконані, що нам варто вивчити досвід, який стосується практик перехідного правосуддя, демілітаризації та політики відносно прав жертв конфлікту.
Пошук відповідей на складні запитання перехідного періоду повинен відбуватися одночасно з обговоренням майбутнього Мінських угод, перспективи Міжнародної миротворчої місії ООН та міжнародних тимчасових адміністрацій.
Кожен з можливих сценаріїв передбачає внесення суттєвих змін в українське законодавство й, отже, має стати предметом відкритої дискусії.
Нагадаємо, метою проекту «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» є створення позапартійної, професійної та інклюзивної платформи, відкритою для тих, хто виступає за досягнення сталого миру в Україні. В рамках платформи обговорюються ефективна політика реінтеграції та забезпечення національної єдності в Україні, методи деокупації окремих районів Донецької та Луганської області, а також міжнародний досвід побудови заходів довіри і сталого миру.
Ініціаторами Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» є незалежні українські громадські організації, серед них УНЦПД, Центр з проблем безпеки та розвитку, Платформа соціальних та гуманітарних інновацій «Єдиний координаційний центр», громадський марафон #Навіщо_Нам_Бути_Разом?, в партнерстві з Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Міністерствами закордонних справ Швейцарії, Фінляндії та Німеччини.

Акредитація обов’зкова, до 16.00 5 липня за тел.: +38067 234 0291, або e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Breadcrumbs