Міська рада Маріуполя ухвалила положення про громадські слухання

Маріуполь став на один крок ближче до найкращих стандартів місцевої демократії, адже міська рада запустила один з основних інструментів участі громадян в управлінні справами громади – громадські слухання.

 

Основні параметри громадських слухань, які тепер запрацюють в місті:

-            слухання можна проводити як з питань, які стосуються всіх мешканців, так і частини мешканців міста (району, мікрорайону, кварталу, вулиці тощо);

-            для ініціювання громадських слухань необхідно всього 75 або 50 підписів, залежно від питання яке виноситься на слухання або рішення 3 громадських організацій, ОСББ, ОСН;

-            підготовка громадських слухань здійснюється в співпраці з ініціаторами слухань;

-            головуючий та секретар на слуханнях є представниками ініціаторів;

-            простою більшістю голосів учасників ухвалюється рішення громадських слухань, яке розглядаються на засіданні Маріупольської ради та/або її виконавчого комітету за обов’язкової участі ініціаторів громадських слухань.

 

«Можна з впевненістю сказати, що Маріуполь за останні два роки твердо і незворушно прямує до лідерів. І вже сьогодні місто ставлять як приклад, коли мова заходь про сприяння розвитку громадянського суспільства та участь громадян в процесах прийняття рішень на місцевому рівні. Що в свою чергу збільшує довіру до органів влади з боку громадян» - зазначив керівник проекту USAID «Громадяни в дії» Максим Лациба.

 

Маріуполь використав типове положення про громадські слухання, яке було розроблене експертами проекту USAID «Громадяни в дії». Типові положення по іншим інструментам місцевої демократії можна завантажити на сайті «Довідник громадського активіста».

 

Це вже третій інструмент місцевої демократії, який був запущений в Маріуполі за останні декілька років. Першими були місцеві ініціативи та бюджет участі. Також в місті працюють спеціалізовані програми підтримки громадських ініціатив, такі як: «Грантова програма», програма «Батьківський фонд», міський конкурс міні-проектів, програма сприяння розвитку ОСББ та програма «Малих грантів сприяння розвитку культури, спорту, молодіжної політики та туризму».

Назад до переліку матеріалів