#відкритийІрпінь: Оприлюднений на сайті міської ради генплан Ірпеня піддавався коригуванню

Генеральний план Ірпеня, схвалений міською радою в 2012 році, піддавався коригуванню, про що свідчить текст цього документа, розміщений на сайті міської ради у розділі “Генеральний план”.

Так, у документі відсутня наскрізна нумерація сторінок, немає окремих розділів, зокрема, розділу №8, який визначає обсяги соціальної інфраструктури міста. Саме в цьому розділі описане співвідношення розміщення житлового будівництва в місті Ірпінь до 2030 року та розрахунок і розміщення установ та підприємств обслуговування з вказанням конкретних адрес та земельних ділянок до цієї забудови.

Крім того, основні креслення карт, зокрема, схема планувальних обмежень та зонінг, оприлюднено в стиснених розмірах, які не дозволяють роздивитися деталі по районах і вулицях Ірпеня.

Факт коригування генплану міста було зафіксовано в рамках проекту «Відкритість рішень як засіб скорочення корупційних ризиків у громаді Приірпіння» (#відкритийІрпінь), який нині реалізовує Український незалежний центр політичних досліджень.

За підсумками громадського антикорупційного моніторингу 24 вересня 2018 року було знято відеоскрінкаст, де можна детальніше подивитися характер коректив до оприлюдненого основного містобудівного документа Ірпеня:
https://www.youtube.com/watch?v=CwI7D0DSAfc&feature=youtu.be

“Раніше існувала практика фактичного приховування генпланів з боку зацікавлених осіб. Навіщо? Бо наявність генплану, своєрідної стратегії, демонстрації перспектив розвитку міста, соціальної інфраструктури дозволяє дуже добре порівнювати заплановане та реальне. Так само як і надавати інформацію для всіх охочих, створюючи підстави для вільного розвитку, справедливої конкуренції та відкритості. Якщо ми маємо такі половинчасті дані, це не може не викликати питань стосовно вільної конкуренції в Ірпені”, - коментує Юлія Тищенко, аналітик Українського незалежного центру політичних досліджень.

Нагадаємо, учасники проекту, який триватиме з вересня 2018 по березень 2019 року, мають на меті виявляти потенційні корупційні ризики в урядуванні та на рівні ухвалення рішень в Ірпені. За цей період будуть проаналізовані рішення органів місцевого самоврядування в Ірпені за 2015-2018 роки стосовно дотримання процедурних питань, прозорості та потенційних корупційних ризиків.

В Ірпені УНЦПД спирається на партнерські організації - ГО «Захист навколишнього природного середовища «Дружба», ОСН м. Ірпеня «Дружний квартал», комунікаційну агенцію Media Masters, а сам проект реалізується в рамках ширшого проекту - "Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади в Україні", що його здійснює Центр політико-правових реформ за підтримки Європейського Союзу.

Назад до переліку матеріалів