УНЦПД презентував Індекс сталості ОГС за 2017 рік

В приміщенні Українського кризового медіа центру відбулась презентація Індексу сталості організацій громадянського суспільства, який УНЦПД проводив в Україні.

 

Індекс сталості ОГС - це міжнародне дослідження, яке проводиться з 1998 року в 71 країні світу, за фінансової підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

 

В ході проведення дослідження група експертів оцінює сталість ОГС за такими параметрами: Правове середовище, Організаційна спроможність, Фінансова стійкість, Адвокація, Надання послуг, Секторальна інфраструктура та Публічний імідж. Шкала оцінки починається від 7 балів, що є найгіршим показником, і закінчується 1 балом, що є найкращим показником, і діленням на десяті.

 

За результатами оцінки, у 2017 році організації громадянського суспільства України покращили показники Індексу з 3.3. балів, до 3.2. балів.

 

Покращення відбулось за напрямками «Організаційна спроможність» та «Секторальна інфраструктура». В той же час відбулось погіршення ситуації за параметром "Правове середовище".

 

Експерт дослідження з питань організаційного розвитку Володимир Шейгус озвучив, що в громадських і благодійних організації за останні роки суттєво покращилось розуміння важливості організаційного розвитку, вони почали вкладати зусилля в покращення своїх політик і процедур, розробці стратегічних планів та системи управління організації. Цьому сильно сприяла діяльність донорських організацій, зокрема SIDA, USAID та Єврокомісії, які почали виділяти кошти на організаційний розвиток ОГС та підвищувати стандарти прозорості і підзвітності сектору.

 

Щодо погіршення показників «Правового середовища», то експерт дослідження Максим Лациба озвучив, що ключовим недоліком стало запровадження е-декларування антикорупційних активістів та законопроекти щодо надмірної звітності громадських організацій, які були зареєстровані Президентом України.

В той же час, Максим Лациба відмітив, що у 2017 році відбулись позитивні зміни в інших аспектах правового середовища для ОГС, зокрема в питаннях умов діяльності, фінансуванні та взаємодії з державою. Проте ці позитивні зміни не змогли переважити негативний ефект від е-декларування антикорупційних активістів і показники Індексу були зменшені.

 

Керівниця проведення дослідження Марія Гелетій озвучила, що звуження правового поля для організацій громадянського суспільства у 2017 році було характерним для багатьох країн регіону оцінки. Так, погіршення параметрів сталості ОГС відбулось в Азербайджані, Угорщині, Латвії, Польщі та Румунії.

 

Ознайомитись з повним регіональним звітом можна за посиланням (англійською)

Ознайомитись зі звітом по Україні можна за посиланням (українською)

Назад до переліку матеріалів