Діалог з суспільством – обов’язкова умова безпечної реінтеграції

Про належну комунікацію з суспільством: в Укрінформі відбулося засідання проєкту Національна платформа "Діалог про мир та безпечну реінтеграцію".

Учасниками круглого столу стали: Антон Кориневич - постійний представник президента України в АР Крим;  Дмитро Лубінець - народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин; Максим Ткаченко - народний депутат України; Руслан Горбенко - народний депутат України; Ярослав Юрчишин - народний депутат України; Олег Мартиненко - керівник аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини; Юлія Тищенко - координаторка робочої групи та співзасновниця Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію»; Володимир Лупацій - координатор робочої групи та співзасновник Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію»; Олег Саакян - координатор робочої групи та співзасновник Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію»; Андрій Куликов - журналіст, модератор; Олександр Мартиненко - генеральний директор інформагентства «Інтерфакс-Україна»; Олександра Дворецька - координаторка Офісу з розробки гуманітарної політики України.

Учасники круглого столу обговорили цілі та архітектуру діалогу про шляхи врегулювання конфлікту на Донбасі, можливі ризики та небезпеки, що можуть чекати Україну в переговорному процесі. Також учасники відзначили, що ані вибори в ОРДЛО, ані розведення військ не є самоціллю, адже ці та інші принципові моменти мають бути частиною цілісної “дорожньої карти”.

На думку експертки УНЦПД та співзасновниці Національної платформи “Діалог про мир та безпечну реінтеграцію” Tyshchenko Yulia: міри довіри” є підставою для порозуміння, без чого неможливо рухатися далі. А інтеграція жителів ОРДЛО через освіту, надання медичних послуг та доступ до низки державних сервісів не викликає несприйняття у переважної більшості українців.

Подивитися трансляцію обговорення можна тут.

Довідково: Національна платформа започаткована у лютому 2018-го року. Це дискусійний майданчик для обговорення питань врегулювання конфлікту на сході України і безпечної реінтеграції. Ініціатива реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу у межах проєкту «Побудова стійкості до конфлікту шляхом діалогу». Національна платформа передбачає посилення консенсусу та стійкості в Україні щодо попередження та вирішення конфліктів через розширення громадської участі у мирному процесі; надання пропозицій владі у виробленні відповідних політик, у тому числі щодо питань безпечної реінтеграції та національної єдності, а також забезпечення суспільної обізнаності у цих процесах.

 

Назад до переліку матеріалів