About us

УНЦПД спільно з європейськими експертами обговорили проблему державного фінансування ОГС

УНЦПД спільно з європейськими експертами обговорили проблему державного фінансування ОГС

7 лютого в приміщені готелю «Русь» УНЦПД разом з Європейським центром некомерційного права відбулась конференція ««Прозорість державного фінансування неприбуткових організацій».

 

Під час заходу представник ECNL Любан Панов презентував досвід європейських країн по різних механізмам державного фінансування громадських організацій.

 

Ключові стандарти за якими має відбуватись таке фінансування:

 

Стратегічний підхід до встановлення системи, під час якого потрібні консультації з ОГС

Координація з ОГС та їх включення до участі

Програмна та фінансова незалежність для уникнення політичних впливів

 

Заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема розповів про позитивні практика міністерства, яке вже декілька років розподіляє кошти через прозорі конкурсі процедури. А також розказав про плани Мінмолоді запровадити онлайн подачу документів на участь в конкурсі та можливість організацій витрачати кошти на організаційний розвиток.

 

Під час другої частини конференції виступили представники обласних державних адміністрацій, які розказали про свої хороші практики.

 

Так Житомирська ОДА виділяє 1 млн грн на проекти громадських організацій, а Дніпропетровська в цьому році запланувала 4 млн грн на проекти громадських організацій ветеранів.

 

Цікавими механізмами підтримки громадянського суспільства мають і міста. Так, у Львові запровадили конкурс на пільгову оренду комунальних приміщень для громадських організацій, а в Києві через «Прозорос» міська адміністрація закуповує соціальні послуги в громадських організацій.

 

 

Захід відбувся в рамках проекту USAID«Громадяни в дії» спільно з Європейським центром некомерційного права.

Breadcrumbs

niz
Contacts
02000, Ukraine, Kyiv Malopidvalna St, 10, office 1
ucipr@ucipr.org.ua
© Ukrainian Center for Independent Political Research 1991