АР Крим у процесі конституційної реформи, питання статусу автономії, політичних змін, міжетнічних взаємин, забезпечення прав і свобод громадян. Звіт за результатами фокус-груп

У рамках проекту "Сприяння соціальному діалогу", що здійснювався Українським незалежним центром політичних досліджень за сприяння Національного фонду демократії (США), у липні 2016 р. були проведені шість фокус-груп: у Запоріжжі, Херсоні та Львові.
Учасниками експертних обговорень стали представники громадянського суспільства, журналісти, депутати обласних та міських рад, держслужбовці, політологи (лідери суспільної думки в регіонах). У фокус-групах взяли участь 58 людей, з яких 31 громадський активіст, 2 політологи, 4 журналісти, 1 науковець, 4 депутати обласних рад, 6 депутатів міських рад, 1 представник політичної партії, 1 член керівного органу політичної партії, 8 держслужбовців, чоловіки та жінки, представники національних меншин, вимушені переселенці, в тому числі з Криму.
У ході обговорень визначалося ставлення мешканців різних регіонів країни до конституційних змін щодо статусу АР Крим та створення кримськотатарської національно-територіальної автономії у складі України; обізнаність про характер та зміст потенційної автономії; рівень знань про різні моделі автономій; основні позитиви та перестороги стосовно конституційної реформи у частині зміни статусу Криму; рівень поінформованості стосовно конституційної реформи в контексті питань Криму.

З результатами дослідження можна ознайомитися тут:

Назад до переліку матеріалів