Про нас

УНЦПД долучився до розробки Плану дій щодо Криму

УНЦПД долучився до розробки Плану дій щодо Криму

План є! 21 березня в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньопреміщених осіб відбулася презентація Плану заходів щодо Криму. Цей документ (повна назва якого «План заходів, спрямованих на реалізацію окремих засад державної внутрішньої політики щодо тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь») розробляли за участі громадськості та експертної спільноти. Помітну роль в напрацюванні документу зіграла аналітик УНЦПД Юлія Тищенко, яка співпрацювала в робочій групі при МТОТ, – у формулюванні пропозицій заходів у соціальній, освітній, медичній галузях.
«План заходів не є стратегією, це різні заходи, які стосуються вирішення соціальних та гуманітарних проблем мешканців Криму, - пояснила на презентації документа Юлія Тищенко. - Необхідно скоординувати діяльність органів державної влади для задоволення потреб українських громадян, котрі вимушені залишатися в окупації».
Перший заступник міністра МТОТ Юсуф Куркчі наголосив, що втілення Плану передбачає, зокрема, внесення змін до деяких чинних законодавчих актів. Так, планується внести зміни в частині оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, для громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території. Також заплановано внести законодавчі зміни, які спрощують порядок переміщення товарів через адмінмежу з Кримом та спрощують процедуру перетину адмінмежі громадянами, зокрема, дітьми, та іноземцями (в тому числі адвокатами, журналістами).
Окрім того, Планом заходів визначено розробку нормативно-правових актів щодо захисту прав осіб, яких було незаконно ув’язнено за рішенням органів влади Російської Федерації (створення фонду допомоги політв'язням та членам їх сімей); щодо механізму підтримки сімей жертв насильницьких зникнень та загиблих внаслідок дій держави-агресора; щодо механізму реагування на порушення прав людини на території Криму тощо.
Матеріали з презентації дивіться тут: