Закликаємо владу сформувати новий склад ЦВК до кінця сесії Верховної Ради

Вже більше трьох років Верховна Рада та Президент не спроможні знайти порозуміння щодо нового складу Центральної виборчої комісії України. 13 із 15 членів ЦВК втратили суспільну легітимність, адже строк їх повноважень завершився. Попри це народні депутати та Президент України досі не можуть домовитися та затвердити нових членів цього вкрай важливого для демократичної країни органу, хоча голову держави та парламент зобов’язує до цього закон.
Саме тому УНЦПД та інші організації громадянського суспільства закликають Верховну Раду та Президента припинити зволікання та нарешті досягнути консенсусу щодо цього питання, оскільки без оновленої Центральної виборчої комісії довіра до результатів будь-яких майбутніх виборів в Україні знаходиться під суттєвою загрозою. При цьому ми вкотре хочемо нагадати, що поданий Президентом Петром Порошенком у червні 2016 року список з 11 кандидатур не враховує пропозицій чотирьох із восьми депутатських фракцій та груп, що суперечить кодексу належних практик у виборчих справах Венеціанської комісії: незалежність виборчих колегіальних органів забезпечується саме через представництво інтересів різних політичних фракцій та груп.
Вкрай важливо не лише погодити кандидатур майбутніх членів ЦВК, а й щоб ці кандидатури відповідали трьом важливим критеріям:
1) незаплямована репутація;
2) професійність;
3) політична нейтральність і самостійність.
Зважаючи на нагальність питання, закликаємо Президента невідкладно завершити консультації з фракціями щодо оновленого, збалансованого списку кандидатур та за їх результатами до кінця поточної сесії Верховної Ради сформувати новий склад Центральної виборчої комісії.
Заяву підписали: Інститут виборчого права, Інтерньюз-Україна, Громадянська мережа Опора, Платформа прав людини, Реанімаційний Пакет Реформ, Український незалежний центр політичних досліджень, Центр політико-правових реформ, Громадський рух ЧЕСНО.
Ознайомитися повністю з текстом заяви:

Назад до переліку матеріалів